Як позбутися запаху на килимі
Догляд за килимом - це не тільки підтримання його в чистоті, а й запобігання появі неприємного запаху. Правильне, своєчасне чищення та провітрювання допоможуть вам уникнути більшості неприємностей, проте неможливо передбачити все. Що ж робити, якщо запах на килимі таки з'явився?
Звідки береться запах і як знайти його джерело?
Домашні вихованці, невгамовні дітлахи і неправильний догляд - ось три основні причини набуття килимом специфічного запаху. Звичайно, існують ще візити гостей і багатолюдні сімейні свята, «подорожі» килима на горище і в гараж на час ремонту, і всі ці події можуть виявитися небезпечним появою неприємного душка від бездоганного раніше килима.
Це може бути випадково пролитий напій або пляма, не так вже й «випадково» поставлена мстивим котом. Запах може бути викликаний також неправильним чищенням килима, із застосуванням занадто великої кількості вологи або звичкою малюка підкріплюватися, сидячи на підлозі та втираючи частину свого обіду у ворс пухнастий ворс.
Якщо колір килима не дуже світлий, завдані збитки ви можете не помітити відразу. Але з часом застарілий запах підкаже вам, що з покриттям для підлоги явно щось не так. Щоб знайти пляму від сечі, залишену твариною, просто переверніть килим і пляма на вивороті буде добре помітно.
Трапляється, ніякої плями і немає, просто килим увібрав неприємні запахи вогкості, тютюну чи кухні, яких вам належить його позбавити.
Позбавляємося запаху
Отже запах з'явився. Складність полягає в тому, що вам належить не тільки позбутися його, але й зробити це безпечно, не замінюючи неприємне амбре на шкідливі хімічні випаровування засобів для чищення. Розглянемо кілька основних способів порятунку від неприємного запаху, що зарекомендували себе як безпечні та ефективні.
- Проти запаху вогкості та плісняви ефективні розчини харчової соди та ароматичних олій. Сода нейтралізує бактерії, що є причиною появи запаху. Олії - надають ворсу приємного аромату. Для застосування цього методу слід змішати соду з водою в таких пропорціях, щоб вийшла кашка, і додати до неї кілька крапель ефірної олії. Переважно використовувати олії розмарину, лаванди або цитрусових, оскільки вони сприятливо впливають на емоційну сферу. Через 15 хвилин можна прибрати суміш за допомогою щітки або пилососу.
- Якщо вам пощастило виявити свіжу калюжку сечі вихованця, яка не встигла вбратися, у вас є всі шанси відбутися малими втратами. Добре промокніть пляма серветкою і відразу посипте абсорбуючим речовиною - наповнювач для котячого туалету відмінно підійде. Він вбере і вогкість, і запах. Коли пляма підсохне, залишки засобу можна забрати за допомогою пилососа.
- Підсохлу пляму добре обробляти розчином столового оцту та води (1:3). Оцет руйнує сполуки аміаку, що є головною причиною неприємного запаху. Розчин наносять на ворс і залишають висихати, після чого протирають шматочком вологої тканини або чистять миючим пилососом. Після пляма посипають содою і змочують водним розчином перекису водню (1:1). За кілька хвилин можна знову почистити пилососом.
Як запобігти появі «котячих» плям?
Для власників чотирилапих улюбленців це наболіле питання. І якщо з цуценятами все ясно (підросте, і калюжі перестануть з'являтися), то запах котячої сечі може переслідувати вас роками. Щоб запобігти новим неприємностям, слід розібратися в причинах старих. Кішка гадить на килим найчастіше з однієї з наступних причин:
- Не підходить наповнювач. Спосіб вирішення проблеми - просто змінити його.
- Тварина нездорова, сечовипускання викликає у нього біль, і воно звинувачує в цьому лоток. У такому разі вихованця потрібно терміново обстежити у ветеринара.
- Килим з'явився нещодавно і просто сподобався вусатому мешканцю. У таких випадках дієве застосування сумішей аромасел, запахи яких відлякують кішок. Це насамперед аромати цитрусових — апельсину, лимону, грейпфруту.
Що потрібно враховувати, позбавляючи килим від запаху
Застосування будь-якого засобу слід починати з тестування на краєчку килима, максимально прикритого меблями або лежачого в затемненому кутку. Насамперед це стосується використання перекису водню та оцту: реакція фарби, якою пофарбований ворс, на кислоту, може бути абсолютно непередбачуваною. До речі, оцет краще брати натуральний – винний чи яблучний.
Не варто намагатися замаскувати запах парфумами чи освіжувачем: доки причина його появи не усунена, нічого хорошого з цього не вийде. У кращому випадку засіб не спрацює, в гіршому - ви отримаєте неповторне пахощі парфуму впереміш з котячою сечею або гірким нікотином.