Як почистити килим содою та оцтом
Охайний і чистий килим — справжня окраса дому. Шкода, що таким він залишається недовго, якщо не докладати до цього зусиль. Звісно, якщо килим забруднився, найлегше скористатися послугами хімчистки, але трапляються ситуації, коли потрібно діяти швидко, поки пляма ще свіжа. Або, наприклад, відвезти килим у чистку проблематично, а чистоти хочеться прямо зараз. Саме про це ми й поговоримо: як почистити килим у домашніх умовах за допомогою соди та оцту.
«Содова чистка»
Це один із найпоширеніших способів привести ваш килим до ладу. Це безпечно та дешево. Рецепт максимально простий:
- На очищену пилососом поверхню щедро насипаємо соду і залишаємо у такому вигляді на годину-дві.
- Пилососимо килим, збираючи залишки забруднень разом із содою.
Вологий спосіб чистки содою відрізняється від сухого лише тим, що ви використовуєте содовий розчин (склянка сухої речовини на відро води). Для цього можна застосувати розпилювач або губку. Після повного висихання — повторна чистка пилососом.
Чистити килим у домашніх умовах содою не варто занадто часто, особливо якщо йдеться про вологий спосіб — від постійного намокання волокна можуть втратити свій вигляд.
Очищення килима содою та оцтом
Цей спосіб чистки менш делікатний, ніж використання виключно соди. А отже, використовувати його потрібно з особливою обережністю. Перед тим, як чистити килим оцтом, перевірте, чи не пошкодить кислота його зовнішній вигляд. Для цього слід нанести трохи розчину або чистого оцту на край килима, у тому місці, де пляма буде найменш помітною.
Якщо експеримент пройшов успішно, рухаємося далі:
- Готуємо розчин оцту з розрахунку столова ложка на літр води.
- Застосовуємо сухе чищення содою, з яким ми вже ознайомлені.
- Після того, як залишки соди видалені пилососом, розпилюємо оцтовий розчин по поверхні, щоб кислота вступила в реакцію із содою.
- Чекаємо, поки килим висохне, і чистимо його щіткою.
- Знову пилососимо.
Як відчистити плями на килимі в домашніх умовах
Для цього нам знадобиться більш концентрований розчин оцту з водою, ніж минулого разу: 1:4. Далі діємо за таким алгоритмом:
- Натираємо плями на килимі готовим складом за допомогою губки та промокаємо сухою чистою тканиною.
- Насипаємо на вологі місця соду і, дочекавшись реакції, даємо висохнути.
- Знімаємо залишки забруднень разом із содою за допомогою пилососа.
Ефективним у боротьбі з плямами також є мильний розчин із тим самим оцтом і, звісно ж, содою: на 3 літри води потрібно взяти по одній ложці соди, оцту та прального порошку або рідкого мила. Послідовність дій приблизно така ж, як і в інших випадках:
- Пилососимо килим.
- Розпилюємо розчин.
- Протираємо ворс спочатку вологою, а потім сухою тканиною.
- Просушуємо і знову пилососимо.
Починаючи чистку килимів у домашніх умовах, важливо пам’ятати: вологе чищення завжди ефективніше за сухе, проте килими не люблять вологості. Після процедури слід добре просушити килим, щоб уникнути появи грибка.