Як зібрати ртуть з килима

Як зібрати ртуть з килима

Розбитий медичний градусник – серйозна проблема, яка загрожує здоров'ю всіх мешканців вашого будинку. Пари ртуті дуже небезпечні і якщо крапельки металу потрапили на килим, він також стає джерелом отруйних випарів. Що ж робити у такій ситуації? Якщо ви розбили медичний градусник та його уламки, включаючи ртуть, потрапили на килим і ви можете визначити де знаходяться уламки, то експерти радять діяти так:

  1. Ізолюйте кімнату, в якій розбили градусник від дітей та свійських тварин. Двері повинні бути щільно зачинені - пари металу не повинні потрапити до сусідніх кімнат. Відкрийте вікно в кімнаті і пустіть свіже повітря.
  2. Забезпечте себе - надягніть вологу марлеву маску та медичні або господарські рукавички. Одягніть бахіли. Якщо їх не виявилося, оберніть ноги пакетами. Інакше ви можете рознести ртуть по всьому будинку на своєму взутті
  3. Не знаходитесь довго в кімнаті. Робіть перерви через кожні 10-15 хвилин, виходьте на свіже повітря на балкон чи інші приміщення. Під час виходу з кімнати знімайте бахіли!
  4. Підготуйте банку з водою, яку можна закрити кришкою. Наповніть водою наполовину. Розбитий градусник одразу покладіть у воду.
  5. Щоб зібрати ртуть, візьміть спринцівку або скотч. Якщо вдома немає скотчу, підійде звичайний пластир. Спринцівкою можна легко всмоктувати крапельки отруйного металу та виливати їх у підготовлену ємність із водою. Якщо ви використовуєте скотч або пластир, то використовуйте кожен шматочок клейкої стрічки лише один раз: торкнулися килима, зібрали ртуть, опустили в банку з водою, взяли новий шматок скотчу/пластиря.
  6. Нейтралізуйте залишки ртуті (демеркурізацію) марганцівкою або хлоркою, але вони можуть пошкодити килим. Розчин соди та стружка господарського мила (на 1 л гарячої води 1 ст. ложка соди та 2 ст ложки натертого господарського мила) менш небезпечні. Таким розчином потрібно обробити килим або місце, де могли опинитися частини градусника.
  7. Якщо ви не хочете обробляти килим чимось, то акуратно поверніть його та загорніть у поліетилен. Спробуйте вивісити його надвір для випаровування парів ртуті. Але цей спосіб не дає 100% гарантії очищення, крім того, навряд чи вашим сусідам сподобається спостерігати поряд з собою таку небезпечну річ.
  8. Ємність з водою та зібраною ртуттю щільно закриваємо кришкою, попередньо наливши у воду марганцівку. Банку з ртуттю треба віддати спеціалістам МНС для утилізації. У жодному разі намагайтеся утилізувати це самі, т.к. ви завдасте серйозної шкоди навколишньому середовищу, наражайте на небезпеку життя оточуючих і можете отримати серйозні проблеми із законом.
  9. Намагайтеся кілька днів після події не перебувати в приміщенні, де розбили градусник. Воно має добре провітрюватися під час вашої відсутності.

У ситуації коли ви не можете самі очистити килим і складно зрозуміти куди поділися уламки, краще відразу викликати фахівців, які зроблять повне очищення будинку від небезпечного металу.

Розбили градусник із ртуттю на килимі будинку? Запам'ятайте важливі поради:

  • Віник або щітка розіб'ють краплі ртуті ще більше і ускладнять збирання
  • Після збирання ртуті пилососом ним не можна користуватися. Це небезпечно!
  • Папір, ганчірки та серветки не допоможуть прибиранню, але створять небезпеку для вас
  • Розбитий градусник повинні утилізувати фахівці, не викидаєте його самі у сміттєпровід

Пам'ятайте, ртуть це дуже отруйний та небезпечний метал. Отруєння ртуттю не проявляється миттєво. Перші симптоми контакту можуть проявитися через 3-4 години, тому у будь-якому випадку всі, хто був у будинку, повинні пройти огляд у лікаря та профілактику.

Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з такою не простою ситуацією та зберегти здоров'я вам та вашим близьким.