Килими з віскози - плюси та мінуси

Килими з віскози — плюси та мінуси

Віскоза — один із найбільш незвичайних матеріалів, що використовуються для створення килимів. Чому? Тому що це штучно створений матеріал, але при цьому має натуральний склад. Основою для виготовлення килимів з віскози є целюлоза — похідна від деревини. Вона не викликає алергічних реакцій і має текстуру, що нагадує шовк. Іноді віскозу помилково приймають за синтетичний матеріал, однак це не так. Килими з віскози належать до категорії натуральних.

П'ять причин популярності килимів з віскози

Найголовніше, що приваблює в цих килимах, — це їхній розкішний вигляд у поєднанні з доступною ціною. А якщо говорити детально, то віскозні килими мають цілу низку незаперечних переваг:

  • Величезна кількість кольорів і здатність поєднуватися з іншими матеріалами — як натуральними, так і штучними. Звідси — багатство вибору стилістичних напрямків і дизайнерських рішень, від старовинної класики до 3D.
  • Дуже приємна на дотик гладка поверхня, яка створює особливу атмосферу затишку в домі.
  • Стійкість до стирання та вицвітання. Все ж таки, віскозне волокно створюється штучним шляхом і набуває міцності завдяки обробці сировини.
  • Безпека та екологічність. Як похідна від деревини, віскоза настільки безпечна, що її використовують навіть у виробництві підгузків. Чи варто говорити, що як матеріал для килима вона підійде навіть для медичних установ?

Така кількість позитивних якостей килимів з віскози наводить на думку, що цей матеріал ідеальний, проте, як і всі інші, він має свої недоліки. Втім, на тлі численних переваг вони не виглядають настільки серйозними.

Що слід знати, купуючи килим із віскози

Основний мінус віскозних килимів випливає, як це не дивно, з їх головної переваги: їхня гладка поверхня, така схожа на шовк, досить слизька. Тому, хоча сам матеріал екологічно безпечний, класти такі килими в дитячій кімнаті, мабуть, не варто.

Ще один недолік продукції з віскози полягає у її легкозаймистості. Уявіть собі килим, по суті, сплетений із сухих деревних волокон. Яким би не був його гарний вигляд, стелити його у вітальні біля каміна буде великою помилкою.

І, звісно, як і будь-який натуральний матеріал, віскозу складно очистити. Якщо на такому килимі з'явиться пляма, будьте готові докласти чимало зусиль, щоб позбутися її. Тому з віскозними килимами слід поводитися особливо дбайливо.

Ручна робота чи машинна?

У виробництві килимів із віскози застосовуються обидва методи — як ручний, так і машинний. Кожен із видів, у свою чергу, має свої переваги та недоліки. Вироби, виконані вручну, не лише мають «ту саму енергетику», властиву всім речам ручної роботи. Вони також мають оригінальний, неповторний візерунок і унікальні у своєму роді. Однак їхня ціна значно вища, ніж у фабричних килимів.

Машинна робота не є такою трудомісткою, і тому оцінюється нижче, ніж ручна. Такі вироби, звісно, не унікальні і мають аналоги. Однак за якістю вони нічим не поступаються килимам, виконаним вручну приватними майстрами.