Килим у дитячій — розвиваюче середовище для вашого малюка
Килим — старий і заслужений мешканець міських квартир і сільських будинків. Його присутність поступово стає настільки звичною, що ми рідко замислюємося про його роль у нашому житті. Ми звикли розглядати килими з точки зору зручності та естетичності, оцінювати їх залежно від висоти ворсу чи екологічності матеріалів. Ми можемо назвати килим пережитком минулого і відправити його на дачу. Можемо передумати й повернути його назад, тому що ходити босоніж по м’якому ворсу приємніше, ніж по голій підлозі.
Але мало хто замислюється про виховну, а точніше — розвивальну роль килима в житті дитини. А між тим, це така ж частина розвивального середовища, як і, скажімо, спортивний куточок у дитячій або меблі, відповідні його віку. Розглянемо основні сторони впливу килима, покладеного в дитячій кімнаті, на розвиток вашого малюка.
Килим і немовля
Не минуло й півроку з того часу, як у домі вперше пролунав дзвінкий дитячий крик. І ось — вашому малюкові вже тісно лежати в ліжечку: він навчився повзати. Звісно, ви можете помістити крихітку в манеж, забезпечивши горою іграшок. Що ви отримаєте в найкращому разі? Тиху і безпроблемну дитину, чий розвиток обмежений стінками манежу. У гіршому — маленьку істоту, обурену справедливим гнівом у клітці. Так, він не відставатиме у розвитку — адже ви не залишите його надовго самого? Але і засвоєння всього того, що він міг би засвоїти, вільно пересуваючись по кімнаті, залишиться для вашого малюка недосяжним.
Повзання — головний спосіб, який дитина використовує для поповнення запасів інформації про навколишній світ. Цю інформацію вона обробляє і засвоює, на її основі оволодіває новими навичками — так відбувається розвиток. Без свободи пересування малюк не може розширювати свої знання про світ, він опиняється в ізоляції. Немає інформації — нічого обробляти. Отже, розвиток призупиняється. Враховуючи, що в перші три роки життя дитина отримує стільки знань, скільки не отримає у всі наступні роки, кожному батькові варто замислитися про те, щоб надати своєму маленькому досліднику можливість вільно і безпечно пересуватися по кімнаті.
Крім того, повзання — це чудове тренування м'язів спини і підготовка до ходіння. Це ще одна причина купити килим у дитячу, надавши малюкові максимальну безпеку та свободу пересування.
Килим і тодлер
Перші кроки малюк, як правило, робить сміливо. І ця сміливість залишається з ним аж до першого падіння. Яким воно буде — болючим і лякаючим, на тверду підлогу, хай і з підігрівом, чи м'яким і веселим, на затишний товстий килим, постелений у дитячій турботливими батьками? Від цього залежить, чи захоче малюк продовжити свої експерименти з самостійною ходьбою, чи відкладе їх до кращих часів і ще на пару місяців триматиметься за мамин палець. Чи варто говорити, що килим у дитячій кімнаті у цьому випадку стає страховкою від неприємних сюрпризів під час перших кроків дитини?
Педіатри рекомендують вчити малюка ходити босоніж, щоб взуття не сковувало рухи й без того невпевнених ніжок. Ходіння босоніж сприяє правильному формуванню склепіння стопи та забезпечує елементарне загартування. Для навчання малюка ходьбі краще вибирати килим із невисоким ворсом, але при цьому досить товстий, щоб пом'якшити можливе падіння.
Килим для дитини раннього віку
У перші три роки життя увазі дитини властива нестійкість і мимовільність. Малюкові цього віку важко зосередитися на одному занятті довше кількох хвилин. Щоб розвиток був повноцінним і всебічним, важливо забезпечити різноманітність видів діяльності, які він зможе змінювати на власний розсуд.
Ігри за столом і на підлозі; ранкова гімнастика, танці за настроєм і фізкультхвилинки; малювання на аркуші, який лежить на горизонтальній поверхні, прикріплений до стіни або мольберта; заняття з конструктором із використанням різних поверхонь — тут вам точно знадобиться хороший килимок. Чи буде він постійно лежати в кімнаті або розстелятися лише на час ігор — це рішення залишається за батьками. Але наявність ігрового килима для повноцінного розвитку малюків дуже бажана, оскільки цей предмет інтер’єру значно розширює дитячі можливості в плані ігор і занять.
Килим і дошкільня
Кожен, хто колись був маленьким, напевно пам'ятає, як захоплено розглядав килимовий візерунок. Хтось із малюків бачить у ньому казкові образи, невидимі дорослому оку. Хтось вивчає лінії та намагається повторити їх на аркуші паперу. Хтось уявляє себе мандрівником, якому треба пройти через хитромудру пастку, жодного разу не наступивши на той синій квіток на килимі…
Усі ці дитячі фантазії — важлива частина становлення уяви у дитини дошкільного віку. Без цієї навички навчання у школі значно ускладнюється, та й загальний розвиток дитини просто неможливий. Важко повірити, але наявність килима з цікавим візерунком у дитячій значно спрощує завдання для батьків. Звісно, цей предмет інтер'єру не замінить малюкові розвивальні ігри та вправи, але стане чудовим доповненням до них:
- Яскраві кольори позитивно впливають на емоційний розвиток дитини.
- Цікаві образи і різноманіття ліній сприяють розвитку фантазії та уяви.
Лінії візерунка дошкільнята часто використовують як дорогу для сюжетної гри з машинками, солдатиками або іншими дрібними іграшками. Помітивши цю особливість дитячих ігор, багато виробників розпочали активну діяльність зі створення килимків із намальованою на них цілою картою місцевості.
Такий килимок із намальованою на ньому дорогою можна вважати одним із варіантів покриття для підлоги у дитячу кімнату, але аж ніяк не єдиним. Дітям дошкільного та молодшого шкільного віку нічого не варто за допомогою уяви перетворити найзвичайніший килим на місто або безкрайню саванну, казковий ліс або морські простори з островами та затоками. Саме тому вибір килимів для дитячої кімнати у нашому магазині не обмежується стандартним набором «дитячих» малюнків, він значно ширший. Завітайте до нас і переконайтеся самі!