Східні килими в інтер'єрі

Східні килими в інтер'єрі

Яскраві та квітчасті, іноді занадто строкаті, але всі без винятку чарівні – це східні килими. Вони представляють особливу категорію товарів, які знайдуть своє місце практично в будь-якому інтер'єрі, надавши йому частку східного чарівного колориту.

Чарівність східного килима

Говорячи про особливості східних килимів, слід визнати одну річ: східний килим не може бути негарним. Згадайте килим-літак казкового старого Хоттабича: пошарпаний і битий міллю, він зберіг свою царську велич, магічну привабливість.

У чому його загадка? Хто знає!

Можливо, причина полягає в тому, що йдеться про родоначальника всіх сучасних килимів, а значить — про зразок краси в килимовому мистецтві.

Можливо, вся справа у складних етнічних візерунках, на які можна дивитись годинами і не відчути втоми. Але зрозуміло, що східний килим завжди має шанс стати родзинкою вашого будинку. І якщо ви вже зламали голову над тим, який килим вибрати, то можете сміливо брати східний — точно не помилитеся. Потрібно лише уважніше подивитися на нього, визначитися з забарвленням і, можливо, додати до нього пару свіжих деталей в інтер'єр.

Виробництво східного килима ручної роботи

Де роблять східні килими

На перший погляд, питання позбавлене логіки. Де виготовляють східні килими? Звісно ж, на Сході. Батьківщиною перських килимів, що стали легендою, є Іран. Здавна славляться своїми виробами Непал, Індія, Тибет. Як приклад можна навести ще цілу низку географічних назв, але не в цьому суть.

Здавна тут ключове слово. Сьогодні існує безліч європейських компаній, які виробляють килими у чудовому східному стилі. Чи можна назвати ці килими справді східними? Давайте розберемося.

Для того, щоб килим вийшов гідної якості, недостатньо взяти добротні матеріали та відповідний візерунок. Значення має також майстерність того, хто його виготовляє. І дуже бажано, щоб ця майстерність була успадкована від предків та передана як сімейна реліквія. Як і у всякому мистецтві, в килимарстві важлива наступність.

Виробництво східного килима

Проте створений потомственим ткачем килим теж має свої недоліки:

  • По-перше, він буде один. Або два. У будь-якому випадку ці килими будуть унікальні.
  • По-друге, вартість такого виробу буде нечуваною. Чому? Відповідь у попередньому пункті: одиничний товар завжди дуже, неймовірно і непристойно дорогий.

Сучасні виробники килимів, що не мають за спиною низки прадідів, що ткали килими, знайшли вихід зі становища. Вони налагодили сучасне виробництво, поділивши обов'язки між учасниками робочого процесу. Іншими словами, перша частина (розробка дизайну, вибір матеріалу) здійснюється в Європі – Німеччині, Франції, Італії тощо. Друга частина переноситься в ті самі східні держави, де досвідчені майстри машинним, ручним або машинно-ручним способом створюють шедеври східного килимарства.

Якщо заглянути в описи товарів на нашому сайті, ви побачите назви двох і більше країн, вказаних під грифами "країна бренду" та "країна походження". Подібна тактика дозволяє виробляти килими у більшій кількості, ніж по одному за пару місяців. У той же час вироби зберігають свою самобутність, оскільки зроблені дійсно на Сході, де розуміються на килимовому мистецтві.

Східний килим в інтер'єрі

З якими стилями поєднуються східні килими

Отже, розібравшись в особливостях східних килимів і переконавшись, що перед вами справді якісний сертифікований товар, можна задуматися і про покупку. Чи підійде килим до вашого інтер'єру, якщо ремонт вже зроблено і змінювати дизайн приміщення - справа клопітна? Східний килим точно буде доречним у вашому будинку, якщо інтер'єр оформлений у наступних стилях:

  1. Сучасний. Стиль, що зустрічається сьогодні найчастіше як у чистому вигляді, так і у всіляких комбінаціях з іншими напрямками. У будь-якому випадку східний килим буде тут доречним, навіть (тим більше!) якщо він стане єдиною яскравою плямою в кімнаті.
  2. Класичний. Класика — вона є класика. Килим, чий стиль дав початок всім іншим напрямкам килимарства, буде чудово виглядати на тлі крученого декору та позолоти.
  3. Лофт. Так-так, незабарвлене дерево, цегла та східний орнамент чудово поєднуються.
  4. Кантрі. О-о, цей затишок і по-сільськи тепла обстановка! Яскравим східним килимом тут саме місце.
  5. Скандинавський та контемпорарі як його похідна. Пухнастий і затишний килим однозначно додасть теплоти до стриманої палітри кольорів, що переважає в приміщенні.

Східний килим насправді можна поєднати з будь-яким іншим стилем, якщо правильно вибрати тактику. І зробити це не так уже й складно. Спочатку можна просто порадитися з консультантом магазину, в якому ви вирішили придбати килим. Ви будете здивовані, але люди, які щодня мають справу з килимами, можуть дати вам чимало слушних порад щодо їх вибору та впровадження в інтер'єр.

Східний килим в інтер'єрі

На підлозі, на стіні...

Говорячи про східний килим, не варто забувати, що він буде доречний не лише на підлозі, а й на стіні. Традиційно східні житла прийнято прикрашати килимами, розташованими у всіх площинах – і горизонтальною, і вертикальною. Саме тому килим у східному стилі не виглядатиме безглуздо, якщо ви розмістите його на стіні.

І нехай вас не бентежить думка про радянські квартири, що набили оскому, де на кожній стіні висіло по килиму, а у найбільш заможних громадян — навіть по два, і обидва від стелі до підлоги. Щоб уникнути такого ефекту, достатньо дотримуватись кількох простих правил.

По-перше, килим повинен бути відповідного розміру. Варіанти від стіни до стіни, та ще підгорнуті з обох боків, ніби «на виріст», не приймаються. Килим, що висить, за розміром повинен бути як мінімум меншого розміру, ніж лежачий на підлозі.

По-друге, килим на стіні має радувати око, а не просто служити утеплювачем. У нашому випадку, коли йдеться про східні килими, тут проблем не виникає.

По-третє, ніщо не повинно змагатися з килимом, що висить на стіні — ні картини, ні фотографії, ні строкаті шпалери. Тільки однотонна стіна та килим — і ви потрапили до яблучка.

Словом, східний килим в інтер'єрі - це свого роду універсальний засіб, який робить житло затишним, стильним і несхожим на інші.